Hlavní informace
Otázka: 

všude píšete, že proteinová dieta je rychlá. Mám ale strach z toho, že když rychle zhubnu tak zase rychle přiberu, že dojde k jo jo efektu. Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den, jak už jsem psal v některé z odpovědí níže, podstatu jo jo efektu nechápe 95% pacientů a bohužel také 75% lékařů a profesionálů. Vznik jo jo efektu s rychlostí redukce téměř nesouvisí, resp. podstata jo jo efektu s tím nemá nic společného. Jo jo efekt vznikne tehdy, pokud se po prodělané nízkoenergetické dietě (druh nebo mechanizmus diety není tak podstatný) vrátíte rychle zpět k běžnému stravovacímu režimu - prostě se začnete hned znovu cpát. Výsledek je, že tělo si dobře pamatuje, jak jste ho trápili v předchozích dnech, týdnech a protože má tělo geneticky zakódované připravovat se na taková období hladu, začne si okamžitě tvořit zásoby na příští období, kdy se zase rozhodnete držet nějakou dietu.

Vzniku jo jo efektu se dá zabránit jedině tím, že začnete tělo zvykat na běžné stravování postupně. Po prodělané dietě se tedy nelze okamžitě vrátit k původnímu stravování (a ve většině případů se už radši nikdy nevracet), ale postupně zatěžovat tělo malými dávkami sacharidů při pravidelném stravování a postupném zvyšování energetického přijmu. Výsledek je, že tělo nemá důvod tvořit si zásoby, ale zvykne si na pravidelný příjem kvalitní vyvážené stravy a místo toho, aby ji ukládalo do zásob, ji spotřebuje. Základem pochopitelně je, nevracet se k původním špatným návykům, kvůli kterým jste už jednou přibrali.

doprava banner170x350

 

akce banner200x400

Pobočka Hradec Králové

Divišova 882/5,
500 03 Hradec Králové

info@victus.cz

490 510 541

Otevírací doba:

Pouze předchozí objednání,
zpravidla úterý

Pobočka Náchod

Radniční 34,
547 01 Náchod

info@victus.cz

490 510 541

Otevírací doba:

Pouze předchozí objednání,
zpravidla pondělí

Pobočka Olomouc

Kapucínská 16,
772 00 Olomouc

info@victus.cz

490 510 541

Otevírací doba:

Pouze předchozí objednání,
zpravidla čtvrtek

Provozovatelem nutričních center Victus Medical
je společnost LAVIBELL, s.r.o. se sídlem Domažlická 
1053/15, Praha 3, 130 00 IČ: 25950819

 

 

 

Podporujeme platby: gopay-platby

Copyright Victus medical, webdesign by easysoftware.cz & easyproject.cz | Mapa stránek [XML]