Hlavní informace

Zdravotní problémy

proteinova-dieta-zdravotni-problemy

Na co si klienti v proteinové dietě nejvíce stěžují?

Existují nějaké zdravotní obtíže spojené s proteinovou dietou?

Pokud se držíte přesně našich instrukcí a dodržujete program proteinové diety on-line, potom se níže uvedené potíže objevují zpravidla jen vzácně a spíše u citlivějších lidí, kteří mají sklon k obdobným potížím i bez diety. Pokud se s uvedenými problémy v průběhu proteinové diety přece jenom setkáte, nepropadejte panice a postupujte podle níže uvedených doporučení. Uvedené postupy máme ověřeny mnohaletou lékařskou praxí.

 

Pokud by problémy přetrvávaly i nadále, není nic jednoduššího než kontaktovat našeho terapeuta, případně se objednat na osobní konzultaci v některém z našich center.

Níže uvádíme nejčastější potíže, se kterými se můžete v proteinové dietě setkat:

 • Intenzivní pocit hladu

  Objevuje se zpravidla na začátku dietního programu, nejčastěji v prvních 2 - 3 dnech proteinové diety. Třetí den zpravidla rychle ustupuje. V naprosté většině případů svědčí pocit hladu pro nějakou dietní chybu. Pokud hlad přetrvává, zvyšte množství zeleniny nebo přidejte např. 1 vařený bílek do salátu. Případně se poraďte s naším terapeutem.
 • Křeče a záškuby ve svalech především v lýtkách nebo bolesti hlavy

  Tyto potíže jsou zpravidla signálem pro nedostatek minerálů. Doporučujeme zvýšit příjem tekutin, trochu více solit a doplnit jídelníček vhodnými minerálními přípravky, které jsou bez cukru a obsahují komplexní skupinu minerálů (především Magnesium, Sodík, Draslík, Vápník apod.)
 • Suchá kůže

  Zpravidla ogranismu chybí dostatek tzv. omega kyselin (polynasycených mastných kyselin). V tomto případě doporučujeme také přípravky s obsahem těchto kyselin a dodržování denní konzumace 1-2 lžic kvalitních olejů s vysokým obsahem těchto kyselin (olivový EXV apod.)
 • Zvýšené padání vlasů, lomivost nehtů

  Obvykle ukazuje na nedostatek minerálů a omega kyselin. Postupujte stejně viz výše, v lékárně se můžete zeptat na speciální přípravky, které slouží k podpoře růstu vlasů a nehtů!
 • Poruchy menstruace u žen

  Výjimečně se vyskytuje u citlivějších žen jako důsledek zvýšeného příjmu bílkovin a zvýšené činnosti metabolismu tuků. V tomto případě doporučujeme ubrat jedno proteinové jídlo denně (posunout se do další fáze diety) a kontaktovat našeho terapeuta.
 • Plynatost a sklon k zácpě

  Zvýšený přísun bílkovin může sám o sobě vést ke vzniku zácpy. Projevuje se to zpravidla u osob, které zácpou trpí i v mimo dietním období, zvláště když konzumují malé množství zeleniny nebo nedodržují pitný režim. Rozhodně je důležité zvýšit konzumaci povolených druhů zeleniny a tekutin (až na 3 litry denně).
 • Výsev kožní vyrážky

  Může indikovat alergickou reakci na některou ze složek proteinových přípravků (pokud jednoznačně zapadá do období proteinové diety). V tomto případě přeruště proteinovou dietu, přestaňte konzumovat proteinové přípravky a navštivte lékaře nebo našeho nutričního terapeuta.

doprava banner170x350

 

akce banner200x400

Pobočka Hradec Králové

Divišova 882/5,
500 03 Hradec Králové

info@victus.cz

490 510 541

Otevírací doba:

Pouze předchozí objednání,
zpravidla úterý

Pobočka Náchod

Radniční 34,
547 01 Náchod

info@victus.cz

490 510 541

Otevírací doba:

Pouze předchozí objednání,
zpravidla pondělí

Pobočka Olomouc

Kapucínská 16,
772 00 Olomouc

info@victus.cz

490 510 541

Otevírací doba:

Pouze předchozí objednání,
zpravidla čtvrtek

Provozovatelem nutričních center Victus Medical
je společnost LAVIBELL, s.r.o. se sídlem Domažlická 
1053/15, Praha 3, 130 00 IČ: 25950819

 

 

 

Podporujeme platby: gopay-platby

Copyright Victus medical, webdesign by easysoftware.cz & easyproject.cz | Mapa stránek [XML]

×

pozadi