+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR

BIA – Bioimpedanční analýza lidského těla

V našem zařízení využíváme nejmodernější lékařské přístroje pro určení skladby lidského těla. Tyto přístroje jsou nejenom výrazně přesnější než "běžné" domácí váhy s měřením tuku, ale také poskytují, především ve spojení se specializovaným počítačovým softwarem, podrobnější výsledky měření.

Jak funguje BIA  bioimpedanční analýza

Metoda BIA  bioimpedanční analýza je založena na měření elektrického odporu lidských tkání pomocí slabého elektrického impulzu. Zjednodušeně řečeno, přístroj využívající BIA Vám do těla pošle velmi slabý elektrický impulz, kterým zjistí elektrický odpor tkání. Elektrický odpor jednotlivých lidských tkání je různý s ohledem na to, jak velké množství vody tkáň obsahuje. Výsledkem je poměrně přesný obraz složení Vašeho těla.

Proč využíváme BIA

Absolutní váha člověka není tak podstatná, jako skladba jeho těla. Z tohoto důvodu je poměrně nepřesný BMA (body mass index), protože podle něho by byli kulturisté obézní, což nejsou. Pomocí BIA analýzy zjistíme přesně především množství tukové tkáně, vody a netučné tkáně v těle. Z výsledků potom můžeme stanovit přesný postup redukce hmotnosti, ale také kontrolovat výsledky hubnutí.

Jakou technologii BIA používáme my?

V našich centrech používáme tetrapolární segmentální BIA analýzu. Jedná se o nejpřesnější neinvazivní metodu zjištění složení lidského těla, která je v součanosnosti dostupná. Spolu s dalšími měřeními, která jsou běžnou součástí vstupního i kontrolního vyšetření, sestavujeme pomocí specializovaného softwaru velmi přesné hodnocení aktuálního stavu kardiovaskulárního rizika u našich klientů. Díky tomu získávájí všichni naši klienti přesný obrázek o vývoji redukce hmotnosti a jejího vlivu na zdraví a kondici. Výsledek Vám můžeme poslat přímo na Váš e-mail nebo je vložen do Vašeho profilu na našich internetových stránkách, kde si ho můžete kdykoli prohlédnout.​

Přihlášení

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.