+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR
Zpět na Obecné dotazy o hubnutí 26. 8. 2013

Jojo efekt

všude píšete, že proteinová dieta je rychlá. Mám ale strach z toho, že když rychle zhubnu tak zase rychle přiberu, že dojde k jo jo efektu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jak už jsem psal v některé z odpovědí níže, podstatu jo jo efektu nechápe 95% pacientů a bohužel také 75% lékařů a profesionálů. Vznik jo jo efektu s rychlostí redukce téměř nesouvisí, resp. podstata jo jo efektu s tím nemá nic společného. Jo jo efekt vznikne tehdy, pokud se po prodělané nízkoenergetické dietě (druh nebo mechanizmus diety není tak podstatný) vrátíte rychle zpět k běžnému stravovacímu režimu - prostě se začnete hned znovu cpát. Výsledek je, že tělo si dobře pamatuje, jak jste ho trápili v předchozích dnech, týdnech a protože má tělo geneticky zakódované připravovat se na taková období hladu, začne si okamžitě tvořit zásoby na příští období, kdy se zase rozhodnete držet nějakou dietu.

Vzniku jo jo efektu se dá zabránit jedině tím, že začnete tělo zvykat na běžné stravování postupně. Po prodělané dietě se tedy nelze okamžitě vrátit k původnímu stravování (a ve většině případů se už radši nikdy nevracet), ale postupně zatěžovat tělo malými dávkami sacharidů při pravidelném stravování a postupném zvyšování energetického přijmu. Výsledek je, že tělo nemá důvod tvořit si zásoby, ale zvykne si na pravidelný příjem kvalitní vyvážené stravy a místo toho, aby ji ukládalo do zásob, ji spotřebuje. Základem pochopitelně je, nevracet se k původním špatným návykům, kvůli kterým jste už jednou přibrali.

Odborná garance Mgr. Martina Cvrkala

Za dietou Victus jsou jednak zkušenosti, ale také vědecká práce jejího tvůrce a hlavního terapeuta.

Největší výběr proteinových jídel

Dieta vás nebude nudit: vybírejte z více než 300 proteinových jídel z celé Evropy.

Díky Victus úspěšně zhubly tisíce lidí

Deset let zkušeností, tisíce úspěšných příběhů zhubnutí, poradenská centra ve 3 městech ČR. 

Přihlášení

zavřít

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.