+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR
Zpět na Obecné dotazy o hubnutí 26. 8. 2013

Normální jídlo

Dobrý den, ráda bych se zeptala, když začnu držet vaši dietu a jíst proteinové jídlo, musím se tak už stravovat navždy? Budu moci někdy jíst zase normální jídlo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, to je jedna z velice častých otázek. Vezmu to od konce. Každý považuje za normální jídlo něco jiného. Pokud považujete za normální stravování pravidelné jídlo 4 -5x denně, pravidelnou konzumaci zeleniny a ovoce, dále preferujete šetrnější tepelné zpracování potravin např. dušením, vařením, případně vařením v páře, potraviny s nižším obsahem tuků a také kvalitní domácí a tuzemské potraviny - potom platí, že po určité době, která je závislá především na velikosti redukce, se můžete vrátit k této normální stravě. Tato normální strava může obsahovat prakticky vše, pochopitelně si můžete čas od času dát i smažené jídlo nebo nějakou sladkost, ale ne denně nebo několikrát za den. Pokud považujete za "normální jídlo" každodenní konzumaci hamburgerů a hranolek, smaženého jídla, dortů, sladkostí a navíc, že budete jíst 1x za den večer - potom říkám ne, k této "normální stravě" se už nevracejte, pokud nechcete znovu přibrat!

Dietní období, tedy období, kdy se převážně konzumuje proteinové jídlo trvá u každého jinak dlouho, záleží na velikosti redukce a konkrétní situaci, která je u každého klienta jiná. Obecně lze říci, že proteinovou dietou lze efektivně zhubnout přibližně 4-7 kg za měsíc. Mnoho klientů i po ukončení diety využívá možnosti nákupu některých jídel, zvláště sladkých tyčinek, které zařazují místo sladkého a tím nemusí zatěžovat svoje tělo nadměrným množstvím sacharidů a tuků.

Odborná garance Mgr. Martina Cvrkala

Za dietou Victus jsou jednak zkušenosti, ale také vědecká práce jejího tvůrce a hlavního terapeuta.

Největší výběr proteinových jídel

Dieta vás nebude nudit: vybírejte z více než 300 proteinových jídel z celé Evropy.

Díky Victus úspěšně zhubly tisíce lidí

Deset let zkušeností, tisíce úspěšných příběhů zhubnutí, poradenská centra ve 3 městech ČR. 

Přihlášení

zavřít

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.