+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR
Zpět na Aktuality 1. 11. 2021

Hubne u vás v rodině někdo? Podporujte ho!

Hubne u vás v rodině někdo? Podporujte ho!

Pro třetinu hubnoucích je podpora rodiny klíčová. 80 % lidí přiznává, že pro hubnutí aspoň průměrnou podporu v rodině potřebují. Neumějí si o ni říct, i proto končí část diet neúspěšně.

No jo, manželka je na mateřské a pořád jede v nějakých dietách, já se ale omezovat nenechám. „Asi jste takovou větu už někdy slyšeli. Ženy na mateřské či rodičovské dovolené jsou však skupinou, která podporu v rodině potřebuje nejvíc. Za naprosto důležitou ji označuje 58 % z nich. Jen mizivé procento uvádí, že se bez ní obejde,“ upozorňuje Martin Cvrkal, psycholog, fyzioterapeut a vedoucí terapeut poradenských center Victus, kterými prošly tisíce lidí.

Výzkumy příčin obezity a jejího zvládnutí se zabývá i ve svém postgraduálním studijním programu. Právě proto si nechal zpracovat obsáhlý výzkum veřejného mínění, jehož části nyní zveřejňujeme. Následující graf ukazuje odpověď na otázku, jak je pro hubnoucí respondenty důležitá podpora rodinných příslušníků.

„Stejné zkušenosti mám i ze své praxe. Skvěle funguje například párové hubnutí. Oba partneři se od počátku podporují, výsledky tomu odpovídají. Dieta fakt není normální stav. Abyste dosáhli výsledků, musíte se omezit. Zkoušíte vůli. Pokud vám okolí pomůže, vaše šance se zvýší. A naopak. To by si měli všichni uvědomit, ačkoliv je nikdo o podporu přímo nežádá,“ vysvětluje Martin Cvrkal.

Odborná garance Mgr. Martina Cvrkala

Za dietou Victus jsou jednak zkušenosti, ale také vědecká práce jejího tvůrce a hlavního terapeuta.

Největší výběr proteinových jídel

Dieta vás nebude nudit: vybírejte z více než 300 proteinových jídel z celé Evropy.

Díky Victus úspěšně zhubly tisíce lidí

Deset let zkušeností, tisíce úspěšných příběhů zhubnutí, poradenská centra ve 3 městech ČR. 

Přihlášení

zavřít

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.