+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR
Zpět na Aktuality 1. 9. 2021

Odložili vám operaci na ortopedii? Redukce hmotnosti vám může zásadně ulevit, nepodceňujte ji

Odložili vám operaci na ortopedii? Redukce hmotnosti vám může zásadně ulevit, nepodceňujte ji

Jedním z méně viditelných trendů současné pandemické situace je zvyšující se množství lidí, kteří chtějí snížit svou hmotnost, protože jim odložili ortopedickou operaci. Vzhledem k obvykle omezené hybnosti se nacházejí ve velmi složité situaci.

„Je to smutná zkušenost, protože většina lidí s odloženou operací sedí doma, jí léky na bolest a k nim přípravky na posílení kloubů. Přitom snížení hmotnosti i o 5 kilogramů by jejich situaci výrazně prospělo. Věřím, že se nám povede na tento problém upozornit zvláště odbornou veřejnost,“ přeje si Martin Cvrkal z poradenských center Victus.

Do jeho poraden se sice dostane jen menšina lidí, přesto je jejich nárůst značný. Pro lidi s omezenou hybností je totiž vhodná především nějaká forma proteinové diety. Hmotnost se totiž sníží, i když nepřidají přirozený pohyb, a navíc jim neochabnou svaly.

„Pozor, není to vůbec jednoduché. Jde o nemocné lidi, takže musíte mít odbornost, zkušenost a odvahu. Také proto se toho většina firem nabízejících dietní přípravky a poradenství obává,“ dodává Cvrkal, který má k tématu velmi blízko, protože je vystudovaný fyzioterapeut a psycholog. Proto se dlouhodobě věnuje právě lidem, kteří mají omezenou hybnost, jsou před operacemi a podobně.

Souhlasí s ním také MUDr. Petr Neoral, ortoped z olomoucké fakultní nemocnice: „Už rok se situace příliš nelepší. Odklady operačních výkonů elektivní péče jsou běžné. Spousta lidí bude muset čekat na operace možná i několik let. Samozřejmě by bylo skvělé, pokud by dostali odpovídající péči, která by jim mohla pomoct v tak složité situaci. Redukce hmotnosti je jednou z klíčových.“

O možnostech se poraďte na lince: +420 490 510 541 nebo napište na info@victus.cz, případně se inspirujte na www.victus.cz(kompletní e-shop) nebo se podívejte na web pro hubnutí mužů: www.victordiet.cz. Profil Martina Cvrkala najdete zde: https://www.victus.cz/martin-cvrkal-konzultant-pro-proteinovou-dietu

Odborná garance Mgr. Martina Cvrkala

Za dietou Victus jsou jednak zkušenosti, ale také vědecká práce jejího tvůrce a hlavního terapeuta.

Největší výběr proteinových jídel

Dieta vás nebude nudit: vybírejte z více než 300 proteinových jídel z celé Evropy.

Díky Victus úspěšně zhubly tisíce lidí

Deset let zkušeností, tisíce úspěšných příběhů zhubnutí, poradenská centra ve 3 městech ČR. 

Přihlášení

zavřít

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.