+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR
Zpět na Aktuality 10. 12. 2022

Většina Čechů uvažuje o úpravě hmotnosti

Většina Čechů uvažuje o úpravě hmotnosti

Téměř čtyři pětiny Čechů aktuálně přemýšlejí o úpravě své hmotnosti směrem dolů a nebo se o ni rovnou pokoušejí. Překvapivě vysoké číslo přinesl podzimní průzkum veřejného mínění realizovaný na populačním vzorku 1500 respondentů.

"Průzkum je předskokanem několika probíhajících studií, které můžou výrazně pomoct s identifikací především psychologických příčin nadváhy a obezity, které se v Česku neustále rozšiřují," říká Martin Cvrkal, vedoucí terapeut poradenských center Victus.

Jedno z výchozích zjištění reprezentativního průzkumu, které definuje aktuální postoj české populace k hubnutí, ukazuje obrázek. Pouze 23 % obyvatel České republiky nechce hubnout, zbytek uvažuje o úpravě své hmotnosti nebo už rovnou hubne.

"Naší ambicí není pouze popis reality nebo zjišťování příčiny masivního rozšíření obezity. Cílem našeho bádání je najít způsob, jak efektivně zaměřit terapii obezity," dodává Martin Cvrkal. Průzkum proto zkoumal i řadu dalších aspektů případného hubnutí – motivace, důvody, proč vůbec začít, ochotu za hubnutí platit nebo relevanci jednotlivých dietních možností.

Nejde o průzkum pro poradenská centra Victus. Jde o součást vlastní vědecké práce Martina Cvrkala, vystudovaného psychologa a terapeuta. "Jsem dlouhodobě v kontaktu s vědeckým prostředím a díky praktické zkušenosti z více než desetileté práce v poradenských centrech Victus mám nejen teoretické, ale i řadu praktických poznatků, které mohu využít k vědecké práci," dodává Martin Cvrkal.


Mgr. Martin Cvrkal, Dis.

vedoucí terapeut poradenských center Victus
vedoucí Centra pro výzkum obezity, University of New York in Prague

osobní stránka ZDE

Odborná garance Mgr. Martina Cvrkala

Za dietou Victus jsou jednak zkušenosti, ale také vědecká práce jejího tvůrce a hlavního terapeuta.

Největší výběr proteinových jídel

Dieta vás nebude nudit: vybírejte z více než 300 proteinových jídel z celé Evropy.

Díky Victus úspěšně zhubly tisíce lidí

Deset let zkušeností, tisíce úspěšných příběhů zhubnutí, poradenská centra ve 3 městech ČR. 

Přihlášení

zavřít

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.