+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR

O proteinovém jídle

V našem eshopu zakoupíte nejlepší proteinové jídlo, které je momentálně dostupné na světovém trhu. Pro maximální efektivitu a bezpečnost proteinové diety je důležité nejenom odborné poradenství, prvotřídní servis, ale také špičkové proteinové potraviny. Klíčové je především to, že se jedná o potraviny a nikoliv o doplňky výživy.

Proč proteinové potraviny a ne doplňky výživy?

Pravidla pro výrobu, skladování a distribuci potravin jsou definována EU a jsou v zásadě přísnější než pravidla pro doplňky výživy. V našem eshopu i našich centrech používáme k redukci hmotnosti pouze speciální potraviny určené pro zvláštní výživu (dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 54/2004 §1), konkrétně potraviny pro výživu určenou ke snižování tělesné hmotnosti. Tyto předpisy, které jsou v souladu s předpisy EU, upravují nejenom označování takových potravin, ale také jejich základní složení, způsob užití z hlediska bezpečnosti, funkce atd. Správné použití těchto potravin pod dohledem kvalifikovaných terapeutů je efektivní a bezpečné.

Není protein jako protein.

Na kvalitě a složení proteinu, který je obsažen v proteinových potravinách, záleží! Naprostá většina doplňků výživy (hlavně koktejlů, tyčinek…) a levných proteinových přípravků, obsahuje především relativně nenáročně zpracovatelnou bílkovinu ze syrovátky - kravského mléka. Nevýhodou těchto produktů je zpravidla nutné podávání vyšších dávek proteinů (120-150 g na den bez ohledu na váhu klienta). Proteinové potraviny, které můžete zakoupit v našem eshopu, obsahují bílkoviny, které jsou nejvhodnější pro proteinovou dietu. Tyto proteiny mají kombinované složení (sójový protein, pšeničný protein, syrovátka, atd.). Díky excelentní čistotě a kvalitě těchto proteinů můžeme použít nižší množství bílkovin než u doplňků výživy (50-60 g na den + 20-30 g z jednoho pravého jídla).

Kolik proteinu vlastně sníte. Je to bezpečné?

Velice často se diskutuje o bezpečnosti proteinové diety z hlediska množství proteinů a jejich vlivu například na ledviny. Denní doporučené množství bílkovin ve vyvážené stravě je přibližně 1g na kg normální hmotnosti (u obézního člověka se bere v úvahu jeho cílová hmotnost po redukci). Jak je výše uvedeno, pokud konzumujete doplňky výživy, doporučují jejich distributoři příjem až 150 g bílkovin denně (to je asi 2x více než je doporučený denní příjem bílkovin). V naší dietě, díky špičkové kvalitě proteinů, stačí konzumovat pouze 50-60 g (+ bílkoviny z normálního jídla 20-30 g) denně. Zatížení ledvin je díky tomu výrazně menší a dieta je tak bezpečnější. Zde platí, že nesmíte konzumovat více proteinových jídel než Vám doporučujeme a vyhnout se proteinové dietě za předpokladu, že trpíte některou z kontraindikací. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o nasazení proteinové diety, vždy nás kontaktujte nebo si domluvte konzultaci v některém z našich lékařských center proteinové diety

Proč je důležité jíst potraviny a nepít koktejly?

Koktejl je umělá výživa a jako taková má vliv spíše na zhoršení stravovacích návyků než na jejich stabilizaci nebo rozvoj. Jídlo je prostě jídlo, to koktejlem těžko nahradíte. S námi nejenom zhubnete, ale také si vytvoříte pravidelné a správné stravovací návyky. Jednoho dne jen vyměníte naše proteinové těstoviny za pšeničné, náš tmavý chléb za celozrnné pečivo …. Jako příklad často uvádíme zkušenost naší klientky - lékařky. Pila nejmenovaný hubnoucí koktejl asi 1,5 roku. Z toho hubla jen 0,5 roku. Když jsme se jí zeptali, proč ten koktejl pije dál, odpověděla, že má strach, že pokud přestane, znovu přibere. To krásně demonstruje jeden z mnoha destrukčních vlivů koktejlových diet na stravovací návyky, ačkoliv jejich složení Vám nemusí nutně ublížit. 

Jezte a hubněte!

Podívejte se, jaká proteinová jídla a servis nabízíme v našich centrech proteinové diety VICTUS - více ZDE

Využijte naší bezplatné odborné poradny na  poradce@victus.cz

Přihlášení

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.