+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR

Online poradna

Abyste na svůj dotaz získal/a odpověď, klikněte na “Položit dotaz”.
Váš dotaz zodpovíme obvykle do 48 hod a uvádíme pouze informace, které sami uvedete.

Obecné dotazy o hubnutí

Poslední zodpovězené dotazy

Otázka 33

13.1.2021

Mohu si dát do vody citrón nebo bylinky?

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

v rámci proteinové diety můžete učitě použít obojí, problém to není.

Otázka 31

10.1.2021

Mohu si dát do vody citrón nebo bylinky?

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

v rámci proteinové diety můžete učitě použít obojí, problém to není.

Otázka 30

1.1.2021

Dobrý den, tři týdny jím Vaší proteinovou dietu a zhubla jsem jen 3 kg, manžel jí drží také stejně se mnou a on zhubnul 7 kg. Můj jídelníček snídaně 1 vajíčko a chléb, oběd hotové jídlo, svačina pudink a večeře omeleta.

Lenka

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

nelze odpovědět nic jiného než, že je to normální. Schopnost ženského organizmu přizpůsobit se nepřiznivým podmínkám (v tomto případě nedostatku potravin) je mnohem lepší než-li u mužů. Je to tak zařízené na světě a je to normální. Mějte trpělivost - zhubnete také!

Poradna 195

4.12.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné plynule přejít z proteinové diety ketodiet na vaši. Začala jsem s ní na doporučení kamarádky,ale nabídka jídel je velice chudá. Vaše se mi moc líbí jen je mi líto jednu zkončit předčasně a druhou začít úplně znova, jsem sice v první fázi, ale trochu mě tlačí čas, 19.července máme svatbu a já potřebuju dostat dolů maximum. Po dětech mi zůstalo 20 kg. Děkuji za rychlou odpověď, ráda bych si objednala co nejdřive. S pozdravem Hana 

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

určitě to jde, ale nekombinujte jídla. Přejdetě (ze dne na den) na naše a ketodiet si v klidu dojíte v poslední vázi diety (pokud tedy budte chtít).

Poradna 159

20.11.2020

Dobrý den,chci zhubnout jen asi 8kilo... bude stačit když si zakoupím startovací balíček na 7 dní? 

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

rozhodně nebude! Startovací balíček slouží pouze k odstartování diety a vyzkoušení, která jídla Vám budou chutnat. Pro požadovanou redukci budete potřebovat okolo 6 týdnů diety v 1. fázi.

Poradna 138

4.11.2020

Dobrý den může ketodietu i má 14 dcerka moc díky za info 

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

bohužel ne, proteinová dieta (ketodieta) opravdu není vhodná pro děti. 

Poradna 137

15.10.2020

Dobrý den mám na Vás dotaz zda mohu držet prot, dietu.mám prý metabolický syndrom.ranní glykémie okolo6,Dlouhý cukrjiž 5let v normálu,TK v normě užívám pul tbl Lokrenu, cholesterol 6,5 potřebuji zhubnout 20 kg .Děkuji za odpověd

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

v tomto případě nevidím problém v nasazení proteinové diety - bylo by lepší pod dohledem v centru, protože předpokládaná redukce není nejmenší a zdravotní stav není ideální.

Poradna 216

4.7.2014

Dobrý den,

než jsem našla Vaši stránku, tak jsem pila pouze proteinové koktejly a jedla jen vybranou zeleninu, tu kterou máte také uvedenou. Pak mě opravdu potěšilo, že si mohu stravu obohatit i Vašimi produkty.

Snídaně: koktejl nebo Victus ovesná kaše

Svačina: protein

Oběd: zeleninový vývar nebo salát nebo současně maso (ryba, steak), Victus brambotová kaše

Svačina: protein koktejl nebo proteinová tyčinka Victus

Večeře: salát nebo opět maso

Stále se vyhýbám přílohám a všemu ostatnímu.

Děkuji za Vaše postřehy.

Ráda bych to po 8 týdnech nějak oživila.

Martina

 

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Zdravím,

ach ty kokteily. Víte proteinová dieta je celkem jednoduchá věc, která se bohužel velmi obtížně nutričně nasazuje. Potom existují chytráci, kteří Vám řeknou, že máte pít proteinový kokteil pro kulturisty (zabalený do nápisu dieta) a k tomu jíst zeleninu a všechno bude OK.

Tedy v 1. řadě. těch proteinů jíte moc! Napočítal jsem okolo 110- 130g denně, to je opravdu hodně. Možná Vám to nikdo neřekl, ale nadměrná konzumace proteinů může vést k nepřiměřenému zatížení ledvin. 

Nevím kolik proteinu je v tom kokteilu, ale doporučil bych Vám jíst max. 3 naše proteinová jídla denně plus jedno “pravé” jídlo s bílkovinou plus neomezeně zeleniny. Takto sníte maximálně 50 - 60g kvalitních bílkovin za den. Pokud budete jíst naše proteiny tak to bude bohatě stačit. Postupujte podle tohoto doporučení: http://www.victus.cz/zhubnete-ve-3-fazich

Poradna 134

4.7.2014

Dobrý den. Chci se zeptat, pokud je povolené zeleniny možno jíst neomezeně, mohu jako přílohu třeba ke kuřecím nugetám? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den, ano to klidně můžete k jakémukoliv proteinovému jídlu.

Poradna 123

4.7.2014

Dobrý den, vaše dieta mě velmi oslovila svým pestrým výběrem jídel, jsem naprosto nadšena! Proto jsem si zakoupila i startovací balíček, s tím, že pak se rozhodnu podle chutí na dalším výběru. Potřebuji shodit 8 kg, 163/67. Jenže už před tím jsem si koupila proteinový nápoj, taky určený pro ketonovou dietu (1000g) u firmy Ketofit, jenže to jsem ještě o vás nevěděla, bohužel.:-( Můžu to nějakým vhodným způsobem zkombinovat? A ještě otázka, káva s mlékem je pro mě dosti důležitá, můžu v první fázi mléko? Případně kolik za den, moc děkuji za odpověď :-) 

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

děkuji za zájem o naši proteinovou dietu. Proteinová dieta s potravinami je v zásadě odlišná od diet jako je Ketofit, nebo Ketodiet apod. Je odlišná nejenom koncepčně, ale také kvalitou (a to výrazně). Nápoj Ketofit nevyhazujte a ponechce si ho do poslední fáze diety. První fázi doporučuji udržet pouze prostřednictvím našich jídel.

Poradna 114

4.7.2014

Dobrý den, jsem zdravá, je mi 39, 165/64kg. Chtěla bych shodit cca 6-8kg. Chápu dobře, že mám začít 1.fází, tedy 4 proteinovými výrobky denně - libovolný výběr z Vaší nabídky dle mé chuti ? Tuto fázi mám dodržovat do té doby, než zhubnu požadované kg a pak začít 2.fázi, následně 3. a 4. ? Jak dlouho odhadujete, že bude trvat, než zhubnu 6-8kg, dle Vašich zkušeností ? děkuji za rady Petra

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den, Pokud budete hubnout na dálku je pro požadovanou redukci dostačující začít internetovou verzí 1 fáze tedy 3 + 1. Podle tohoto návodu: http://www.victus.cz/zhubnete-ve-3-fazich Tuto fázi držte do požadované redukce (odhadem to bude trva 6 - 8 týdnů) Potom pokračujte 2 fází (cca 3 týdny) a 3 fází (cca 5 týdnů).

Poradna 117

4.7.2014

Dobrý den, chtěla jsem zeptat,zda je možné držet tuto dietu, když mám několik let lupénku, teď jí mám ve fázi klidu.dekuji za odpověd...

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

není mi znám žádný problém proteinové diety a lupenky. Dietu můžete bez obav držet i s lupenkou, mám několik klientů s tímto onemocněním, kteří drží a drželi proteinovou dietu a nemají žádné obtíže, spíše naopak.

Poradna 116

4.7.2014

Dobrý den,
je proteinová dieta vhodná pro diabetika I typu na inzulínové pumpě? Samozřejmostí tě celodenní selfmonitoring a úprava dávek. Děkuji

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

bohužel ne. Proteinová dieta je PŘÍSNĚ KONTRAINDIKOVANÁ pro diabetika 1. typu! Prosím respektujte to, můžete si přivodit závažné potíže. Pokud potřebujete redukovat hmotnost, dovedu si představit úpravu jídelníčku s použitím proteinových přípravků, ale je to záležitost pouze pro odborné lékařské vedení a nikoliv pro samoredukci! Musela by jste se objednat do některého z našich center.

Pokud budete cokoli potřebovat ozvěte se

Poradna 115

4.7.2014

Dobrý den, mohu v 1.fázi dochucovat ledový salát citronem a bílým balzamikem ?
děkuji
Petra

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

Citron je bez problémů, balzamika jen lžičku a ne redukované!

Noční směny

9.4.2014

Dobry den,rozhodla jsem se ze začnu hubnout s proteinovou dietou.Hodne jsem si o vsem prečetla a velmi tomu verim.Po mnoha ruznych dietach jsem vzdy neco zhubla a nasledne pribrala.MAM ALE DOTAZ,Pracuji jenom na nocni smeny a nevim jak se tedy spravne stravovat.PRACUJI OD DESITI VECER DO DESITI RANO.Pak tak od dvanacti do čtyř spim.muzete mne napsat v kolik snidat svačit,obědvad,večeret.doposud jsem zhltla rano jen pečivo s nečim a naveřer neco tepleho Pak jiz celou noc nic.Kourim,piju dve kavy v noci.Dekuji za odpoved Monika

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Dobrý den,

jak pro dietu, tak pro normální stravování platí, že musíte jíst pravidelně v době aktivity. Pokud tedy pracujete v noci, musíte jíst i v noci v podstatě podobně jako ve dne. Obecné zásady jsou jíst co 3 - 4 hodiny. Tedy, když odpoledne vstanete, najíte se a potom jíte cca po 4 - 3 hodinách v režimu snídaně - oběd - svačina - večere. Poslední jídlo by mělo být 2-3 hodiny před tím, než půjdete spát. Vzhledem k tomu, že spíte jen 4 hodiny denně, budete si muset přidat jedno jídlo (řekněme jako svačinu mezi snídaní a obědem). V případě diety v 1. fázi by se jednalo o zeleninu.

Znovu tedy. Platí, že i v noci jíte tak, jako by byl den, v případě, že jste vzhůru a pracujete.

Dotaz 31

18.9.2013

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli při této dietě mohu hořčici, česnek, citron.
Pak bych se chtěla zeptat, jestli Stévii mohu používat bez omezení.
Děkuji

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Hořčici nelze, citron, česnek i stévii lze de facto bez omezení.

Dotaz 30

18.9.2013

Dobrý den, co si myslíte o efektu CGH neboli kyseliny cholorogenové, jako podpory hubnutí?

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Kyselina chlorogenová (obvykle z čekanky nebo nepražených kávových bobů) má nepochybný vliv na vstřebávání cukrů z trávicího traktu. Jako taková může mít velmi mírný podpůrný efekt při redukční dietě, ale jejím samostatným podáváním, v podobě doplňku stravy, zhubnouti nelze.

Dotaz 29

18.9.2013

Dobrý večer, mohu si dát karamelový krém klidně ve 22 hodin večer??

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Můžete., u proteinové diety neplatí, že nesmíte jíst "na noc".

Dotaz 28

18.9.2013

Dobrý den, mám dotaz,někdy mi po přípravcích pálí žáha, mohu použít Malox??Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Ano, lze.

Dotaz 27

18.9.2013

Dobrý večer, vadí když mám denně dvě sladká a jedno slané proteinové jídlo??
Jsem sladkomil :-)

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Je to OK.

Dotaz 26

18.9.2013

Dobry den, muzu ve druhe fazi lusteniny? Cocku nebo sojove boby? Udelala bych si salat

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Ve druhé etapě (2 proteinová jísla DIETALEGRE + 2 pravá jídla) můžete dětskou porci luštěnin jako přílohu nebo salát k jednomu ze dvou pravých jídel.

Dotaz 25

18.9.2013

Dobrý den, můžu ve druhé fázi jako pravé jídlo polentu, jáhly, kuskus nebo bulgur? A co se dýní týče, mohu i Hokaido a Muškátovou dýni? Děkuji

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Ano, vše lze v dětských porcích jako náhrada pravého jídla.

Dotaz 24

18.9.2013

Dobrý den,chci se prosím zeptat zda je možné zařadit králíčí játra??moc děkuji,hezký den

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

Jako 1 pravé jídlo max. 2 x týdně v omezeném množství lze.

Dotaz 23

18.9.2013

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda můžu v první fázi čerstvý hrášek.
Pak jestli můžu v druhé a třetí fázi kozí sýry a případně kolik.
Děkuji

Zobrazit odpověď

Odpověď Victus

V prvé etapě můžete přidat 1 x denně polévkovou lžíci čerstvého hrášku do salátu. Více ne.
V následných etapách můžete přidávat kozí sýr, ale ve velmi rozumném a omezeném množství (max 1 x obden jako náhražku jednoho ze dvou pravých jídel). Není na to přesná gramáž, závisí to na "velikosti" konkrétního klienta.

Odborná garance Mgr. Martina Cvrkala

Za dietou Victus jsou jednak zkušenosti, ale také vědecká práce jejího tvůrce a hlavního terapeuta.

Největší výběr proteinových jídel

Dieta vás nebude nudit: vybírejte z více než 300 proteinových jídel z celé Evropy.

Díky Victus úspěšně zhubly tisíce lidí

Deset let zkušeností, tisíce úspěšných příběhů zhubnutí, poradenská centra ve 3 městech ČR. 

Přihlášení

zavřít

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.

Položit dotaz

Načíst