+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR

Mýty a fakta o proteinové (keto) dietě

V proteinové (keto) dietě se konzumuje velké množství proteinů (bílkovin).

Jedná se o velice rozšířený mýtus, který je často podporován i některými distributory Keto diet, kteří doporučují konzumací 6ti a více proteinových jídel za den. 

V proteinové (keto) dietě není třeba jíst větší množství proteinů (bílkovin), než kolik by mělo být součástí běžné vyvážené stravy. 

Dosavadní studie se přesně neshodují na konkrétním množství proteinů, které by bylo třeba konzumovat během diety. Odborníci se shodují na konzumaci přibližně 0,7-1 g bílkovin na kg normální hmotnosti. To představuje asi 50-70 g bílkovin na den. To odpovídá přibližně 4-5 proteinovým jídlům za den. Pět jídel za den doporučujeme především mužům.

Hlavně v dietě nejezte žádné sacharidy, bílkovin a tuků můžete sníst kolik chcete. 

Často se setkáváme s tím, že proteinová dieta je založena především na snížení příjmu sacharidů. Příjem bílkovin a tuků již není tak důležitý.

Důležitá je nejenom struktura živin, ale také celkový kalorický příjem. 

Proteinové (keto) diety patří do skupiny tzv. "velmi nízkokalorických diet", anglická zkratka VLCD. Základem je především výrazné snížení kalorického příjmu za současného snížení přijmu sacharidů a tuků při zachování příjmu bílkovin. To je stručná definice. Jednoduše to znamená, že v keto dietě je třeba omezit nejenom příjem sacharidů, ale i tuků a zachovat příjem bílkovin.

Po bílkovinách se netloustne. 

Je obtížné říci, kde se tento mýtus vzal. Nejspíše to souvisí s tím, že existuje proteinová dieta, případně s tím, že proteiny často používají sportovci a vyznavači fitness a kulturistiky.

I po bílkovinách můžete tloustnout. 

Bílkoviny stejně jako sacharidy a tuky jsou zdroje energie. Pokud jich budete konzumovat nadměrné množství, budete konzumovat i nadměrné množství energie. Pokud se nezužitkuje, začne se ukládat ve formě tuku.

Odborná garance Mgr. Martina Cvrkala

Za dietou Victus jsou jednak zkušenosti, ale také vědecká práce jejího tvůrce a hlavního terapeuta.

Největší výběr proteinových jídel

Dieta vás nebude nudit: vybírejte z více než 300 proteinových jídel z celé Evropy.

Díky Victus úspěšně zhubly tisíce lidí

Deset let zkušeností, tisíce úspěšných příběhů zhubnutí, poradenská centra ve 3 městech ČR. 

Přihlášení

zavřít

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.