+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR

Proteinová dieta

Proteinová dieta neboli ketodieta, ketonová dieta, ketogenní dieta, bílkovinná nebo bílkovinová dieta znamená totéž.

Proteinová dieta funguje velmi jednoduše. Princip spočívá v tom, že nahradíte 3–4 běžná jídla speciálními proteinovými pokrmy (nikoliv doplňky stravy) s nízkou energetickou hodnotou a s výrazně omezeným obsahem tuků a cukrů. Díky tomu se v organismu navodí stav ketózy (proto také ketogenní dieta). Tento specifický metabolický proces zajišťuje přednostní odbourávání tukových zásob.

Výhody proteinové diety

 • Nehladovíte. U proteinové diety se stravujete proteinovými pokrmy.
 • Žádný jo-jo efekt jako u jiných diet.
 • Hubnete přirozeně a bezpečně.
 • Nemusíte si vařit, nemusíte nakupovat a šetříte čas!
 • Dostanete jídelníček zdarma.
 • Jídla bez škodlivých chemických přísad.

3–4 fáze proteinové diety

Podle velikosti potřebné redukce hmotnosti nasazujeme proteinovou dietu zpravidla ve třech nebo čtyřech fázích. Jednotlivé fáze se od sebe liší především počtem speciálních proteinových jídel a vlastních jídel, energetickou hodnotou, která se postupně zvyšuje, a množstvím sacharidů.

O počtu fází a jejich trvání rozhoduje vždy nutriční specialista na základě vyšetření a vývoje redukce hmotnosti. V našich centrech nasazujeme zpravidla proteinovou dietu ve 4 fází. Při hubnutí on-line doporučujeme 3 fáze diety.

1.
fáze

 • Jíte 3 proteinová jídla denně + 1 vlastní a doporučenou zeleninu a zdravé tuky.
 • Chytře nastartujete své hubnutí.
 • Učíte se pravidelnosti v jídle.
 • Pijete 23 l tekutin za den.

2.
fáze

 • Jíte 2 proteinová jídla denně + 2 vlastní jídla.
 • Všechny druhy zeleniny a vybané ovoce.
 • Postupně se vracíte zpět k normální stravě.
 • Hmotnost se stabilizuje.

3.
fáze

 • Jíte 1 proteinové jídlo a 3 vlastní jídla denně
 • Už téměř žádná omezení.
 • Vaše hmotnost se již nesnižuje.
 • Poslední fáze diety.

Reakce zákazníků

Prof. MUDr. Čestmír Neoral, CSc

Musím konstatovat, že jsem našel konečně komfortní a motivační způsob redukce hmotnosti prostřednictvím proteinové diety v centru Victus. Bez větších problémů jsem zhubl co jsem potřeboval.

Prof. MUDr. Čestmír Neoral, CSc přednosta 1. Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci

 

Proteinová dieta – základní princip

Jaké výhody má proteinová dieta?

 • Jedná se o zdravou a bezpečnou metodu hubnutí pod odborným dohledem.
 • Hubnete přiměřeně rychle a především efektivně tukovou tkáň. Díky tomu také dochází k výraznému zlepšení hodnot krevního tuku jako je cholesterol, triglyceridy apod.
 • Vaše svaly jsou při proteinové dietě ochráněny před úbytkem.
 • Ketóza navozuje pocit sytosti. Naši klienti netrpí hlady!
 • Během proteinové diety budete mít dobrou duševní i tělesnou kondici, někteří klienti dokonce hovoří o mírném euforickém účinku a velmi dobré náladě. Díky tomu je hubnutí příjemnější a mnohem lépe zvladatelné.
 • Proteinová dieta má několik fází. Během nich se naučíte vybírat si do jídelníčku správné potraviny, zdravě si je připravovat, dodržovat pitný režim a pravidelně se hýbat. Díky nám změníte svůj životní styl natrvalo.

Proteinová dieta – co vlastně jíte?

Během proteinové diety budete konzumovat speciální pokrmy, které svým složením odpovídají zásadám výživy se zvýšeným obsahem proteinů a sníženým obsahem cukrů a tuků. V naší nabídce je široká paleta jídel, chutí a příchutí, ze kterých si vybere opravdu každý. Příprava jídel je jednoduchá a časově nenáročná. V proteinové dietě budete jíst například omelety, těstoviny, chleba, širokou nabídku polévek, vynikající dezerty nebo nápoje. Pro milovníky sladkého jsme připravili puding nebo sladké tyčinky. Veškerá jídla jsou vyráběna ve Francii, Itálii nebo Španělsku výhradně z přírodních surovin (vaječný bílek, sója). Nejedná se o doplňky výživy! Jedná se o plnohodnotné a příslušnými orgány schválené jídlo určené pro redukci hmotnosti. V současnosti máme v nabídce více než 250 druhů proteinových jídel. To je nejširší sortiment proteinových jídel na světě!

Stručný přehled a popis jídel, která nabízíme v našich centrech Victus

Proteinová dieta má tři až čtyři fáze

Podle velikosti potřebné redukce hmotnosti nasazujeme proteinovou dietu zpravidla ve třech nebo čtyřech fázích. Jednotlivé fáze se od sebe liší především počtem speciálních proteinových jídel a vlastních jídel, energetickou hodnotou (která se postupně zvyšuje) a množstvím sacharidů. O počtu fází a jejich trvání rozhoduje vždy nutriční specialista na základě vyšetření a vývoje redukce hmotnosti. Pro základní představu uvádíme modelový příklad nejběžnější diety se čtyřmi fázemi. Délka jednotlivých fází se liší podle velikosti redukce (větší redukce = delší fáze) a podle průběhu redukce. Nastavení diety je vždy individuální a v zásadě neexistují dvě stejné proteinové diety!

1. fáze proteinové diety – fáze s nejsilnějším redukčním efektem – užíváme také jako startovací fázi v našich lékařských centrech proteinové diety Victus.
Obsahuje 4 speciální proteinová jídla + vybranou zeleninu a dostatek tekutin.
Co je vybraná zelenina: Prakticky veškerá zelenina mimo mrkve, rajčat, papriky, kedlubny, kukuřice a luštěnin.

2. fáze proteinové diety – redukční fáze – touto fází začínáte v případě hubnutí on-line.
Obshuje 3 speciální proteinová jídla + 1 vlastní "pravé" jídlo + vybraná zelenina a dostatek tekutin.

Co je "pravé jídlo": Mezi pravé jídlo počítáme především šetrně upravená libová bílá masa (kuřecí prsa, krůtí prsa, netučné ryby). Zpravidla je připravujeme na vodě nebo v páře. Jako přílohu můžeme zvolit povolenou zeleninu (vařenou, syrovou, osmahnutou, dušenou). Hmotnost připravovaného masa je 150 g v syrovém stavu.
Co je vybraná zelenina: Prakticky veškerá zelenina mimo mrkve, papriky, kedlubny, kukuřice a luštěnin.

Příklad jídelníčku v 2. fázi:

 • Snídaně: 1 proteinové jídlo
 • Dopolední svačina: povolená zelenina
 • Oběd: 1 proteinové jídlo
 • Odpolední svačina: 1 proteinové jídlo (zpravidla tyčinka)
 • Večeře: Vlastní "pravé jídlo" 

3. fáze proteinové diety  – přechodná stabilizační fáze.
Obsahuje 2 speciální proteinová jídla + 2 vlastní "pravá jídla" + vybraná zelenina a dostatek tekutin.

Oproti 1. fázi proteinové diety přidáváme navíc např. nízkotučný jogurt, jeden kousek ovoce, libovou kuřecí šunku. 3. fáze je zpravidla minimálně o polovinu delší než fáze druhá.

4. fáze proteinové diety – dlouhodobě stabilizační fáze.
Obsahuje 1 speciální proteinové jídlo + 3 vlastní "pravá jídla" + vybraná zelenina a dostatek tekutin.

Poslední fázi zpravidla "ladíme" vždy individuálně na základě konkrétních konzultací s nutričním terapeutem a na základě individuálních potřeb a chuťových preferencí klienta. Během této fáze nastavujeme jídelníček, který bude již trvalý. Edukujeme klienta ve "zbožíznalství" potravin.

Přestože existuje výše uvedený obecný postup proteinové diety, v zásadě platí, že pro každého klienta je dieta sestavena individuálně a vlastně neexistují dva klienti s úplně shodným režimem proteinové diety. Proteinovou dietu, její charakter, délku jednotlivých fází určuje vždy nutriční terapeut na základě vyšetření, vývoje redukce a stavu klienta.

Kolik mě bude stát proteinová dieta?

Cena jídla závisí na množství respektive počtu jídel za den, které vám doporučí výživový terapeut na základě odborného vyšetření. Náklady na proteinové jídlo postupně klesají podle toho, jak se snižuje tělesná hmotnost pacienta. S přechodem do další fáze diety se zpravidla snižuje počet proteinových jídel za den. Při kalkulaci nákladů je třeba zvážit, kolik utratíte za běžné jídlo, protože to musíte od ceny proteinového jídla odečíst – někteří klienti dokonce i ušetří. Náklady na proteinové jídlo se v úvodní fázi pohybují přibližně mezi 195–265 Kč za jeden den. Je třeba zdůraznit, že se jedná o velmi komfortní formu proteinové diety, která vyžaduje jen minimum času a kuchařských dovedností při přípravě pokrmů.

Náš nutriční terapeut vám může připravit i individuální program, kde je možné náklady snížit – náš přístup ke klientovi je vždy individuální. Nicméně je třeba zdůraznit, že zdravá a kvalitní redukce hmotnosti pod odborným vedením nemůže být zdarma a s určitými náklady je třeba počítat. Další náklady na služby najdete v našem ceníku.

Pro koho je proteinová dieta vhodná

Proteinová dieta je vhodná pro každého, kdo chce efektivně redukovat svoji hmotnost a nemá kontraindikace nasazení proteinové diety. 

Kontraindikace proteinové diety

Proteinová dieta se nedoporučuje pro obézní děti, dospívající, těhotné ženy a kojící matky. Dále není vhodná pro pacienty s jaterní a renální insuficiencí, případně s hematologickým nebo maligním onemocněním. Nasazení diety je indikováno na základě vstupní konzultace a doporučení lékaře.

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

Přihlášení

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.