+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR

Co je to ketóza

Ketóza je jedním z projevů proteinové diety (proteinové dietě se také někdy říká ketogenní dieta). Ketóza je stav, do kterého se dostanete díky zvýšenému příjmu velmi kvalitních bílkovin při současně sníženém (nikoliv nulovému) přísunu cukrů a tuků. Ačkoliv zní výraz ketóza téměř děsivě, nemusíte se ketózy bát. Ketóza naopak přináší v proteinové dietě mnoho výhod. Především je třeba říci, že se jedná o stav naprosto normální a přirozený. V momentě, kdy dojde ke snížení příjmu sacharidů se tělo každého zdravého člověka "přepne" do ketózy.

Výhody ketózy v proteinové dietě

  • Ketóza snižuje pocit hladu. V zásadě je to tak, že naprostá většina klientů prakticky nezná pocit hladu. Je to velice důležité, zvláště u delších a větších redukcí hmotnosti (nad 10 kg).
  • Redukujete především tukovou tkáň. Je dokázáno, že během ketózy dochází k přednostnímu úbytku tukové tkáně (a to jak podkožního tuku, tak i útrobního /viscerálního/ tuku). Skutečný úbytek ověřujeme na speciální BIA  bioimpedanční váze. 
  • Během ketózy se snižuje hladina tuků (tedy i cholesterolu) v krvi.
  • Ketóza chrání Vaši svalovou tkáň.
  • Je z praxe známo, že u některých klientů mohou ketogenní látky navozovat i pocit dobré nálady až euforie.

Přečtěte si více o proteinové dietě

Pozor! Nezaměňujte ketózu za ketoacidózu. Ketoacidóza vzniká při onemocnění diabetem a jedná se o metabolickou poruchu, která je způsobena nedostatkem inzulínu, projevuje se vysokou hladinou cukru v krvi a má za následek destrukci tkáňových bílkovin a tukové tkáně.

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

Přihlášení

zavřít

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.