+420 490 510 541 (9:00–17:00 hod.) info@victus.cz

Česká korunaCZK EuroEUR
Zpět na Obecné dotazy o hubnutí 26. 8. 2013

Léky na hubnutí

dobrý den, chtěla bych se zeptat na nějaké účinné léky na hubnutí. Zajímá mě, jestli jsou účinné a zda jsou na předpis. Kdysi jsem brala Meridii a byla účinná, ale bohužel ji stáhli z prodeje :-( děkuji

Tzv. léky "na hubnutí" představují dlouhodobý medicínský problém. V zásadě totiž vůbec neřeší příčinu nadváhy, ale prakticky fungují opačně, neboť vyvolávají u pacientů dojem, že obezitu lze pohodlně řešit práškem, bez ohledu na spoustu nežádoucích vedlejších účinků. Z toho důvodu jsou postupně stahovány z trhu. Naposledy se stahoval sibutramin (Meridia) a ty ostatní léky to čeká s vysokou pravděpodobností rovněž.

Nemůžeme prostě podporovat filozofii, která pacientovi říká: Jez si co chceš a jak chceš, když přibereš, je tu prášek, který Ti pomůže. To je zásadně špatně! To samé platí pro Atkinsonovu, tukovou, bůčkovou nebo podobné diety, které sice z metabolického hlediska fungují, ale zakládají naprosto chybné stravovací návyky a reflexy, proto je musíme odmítnout.

Takže závěrem - práškům na hubnutí se vyhněte, není to nic zdravého, hubnout se dá i jinak. Podstatně jistěji, účinněji a zdravěji. 

 

Přihlášení

Zapomenuté heslo?

Jsem tu poprvé a chci se registrovat.